Τεράστια Γκουντούρα συνεχίζει στους 8

Η Δώρα Γκουντούρα μετά την επικράτηση κόντρα στην Καναδέζα Πάμελα Μπριντ' Αμούρ κατάφερε να πάρει άλλη μια νίκη αυτή τη φορά απέναντι στη Γαλλίδα Σελίλια Μπερντέρ παίρνοντας την πρόκριση στους 8 της σπάθης γυναικών.

Διαβάστε Περισσότερα
Τρομερή Γκουντούρα και πρόκριση στην φάση των 16

Η Δώρα Γκουντούρα ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού καταφέρνοντας να πάρει την πρόκριση στην φάση των 16 της σπάθης γυναικών.

Έβδομος ο Δημήτρης Μάρκος στα 800μ. ελεύθερο και εκτός τελικού

Μόλις πριν από λίγη ώρα ολοκληρώθηκε η κούρσα του Δημήτρη Μάρκου στο αγώνισμα των 800μ. ελεύθερο.

Κωπηλασία: Γκαιδατζής και Παπακωνσταντίνου στα ημιτελικά του διπλού σκιφ

Οι Έλληνες πρωταθλητες βγήκαν πρώτοι στην προημιτελική σειρά του διπλού σκιφ ελαφριών βαρών και προκρίθηκαν στα ημιτελικά με άνεση.

Ολυμπιακοί Αγώνες: Για δεύτερη συνεχόμενη μέρα αναβάλονται οι προπονήσεις τριάθλου

Ο Σηκουάνας έχει μολυνθεί και όλα τα αγωνίσματα που θα πραγματοποιούνταν εκεί είναι στον "αέρα",με τους διοργανωτές να είναι αισιόδοξοι .

Ο Έξουμ μάλλον προλαβαίνει Ελλάδα

Η συμμετοχή του Αυστραλού γκαρντ θεωρείται πιθανή ακόμα και στο παιχνίδι απέναντι στον Καναδά. Ο πρώην NBAer δείχνει να ξεπερνάει τον ταρυματισμό του στο χέρι και οι πιθανότητες να αγωνιστεί απέναντι στην Εθνική έιναι πλέον αυξημένες.

Ρουμανία - Ελλάδα 7-14: Με το δεξί η Εθνική μας ομάδα στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού

Πρεμιέρα έκανε η Εθνική ομάδα πόλο ανδρών στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού αντιμετωπίζοντας την Ρουμανία. Το πρώτο βήμα έγινε με την Ελλάδα να επικρατεί με 7-14 της Ρουμανίας μπαίνοντας με το δεξί στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.

Γκιώνης-Λι 4-0: Ο νέος είναι ωραίος, αλλά ο παλιός είναι αλλιώς

Δεν παίρνει χαμπάρι ο Παναγιώτης Γκιώνης, ο οποίος κέρδισε τον Έντγουορντ Λι από τον Καναδά με 4-0 σετ (11-6,11-8,11-8,11-4) και οι Ολυμπιακοί Αγώνες για το Έλληνα αθλητή συνεχίζονται.

Στον τελικό των 100μ. ύπτιο ο Χρήστου - αποκλεισμός για Μακρυγιάννη

Απόστολος Χρήστου και Βαγγέλης Μακρυγιάννης έδωσαν το καλύτερο τους εαυτό με στόχο την πρόκριση στον τελικό των 100μ. ύπτιο.

Πέτρος-Στέφανος Τσιτσιπάς - Καμπράλ-Μπόρζες 1-2: Ήττα και αποκλεισμός στην πρεμιέρα του διπλού

Τα αδέρφια Τσιτσιπά, Πέτρος και Στέφανος, δεν τα κατάφεραν απέναντι στο δίδυμο Καμπράλ-Μπόρζες και αποκλείστηκαν με 1-2 σετ στον πρώτο γύρου του διπλού του Ολυμπιακού Τουρνουά τέννις.

Σερβία - ΗΠΑ (84-110): Επίδειξη δύναμης με μπροστάρη τον Λεμπρόν Τζέιμς

Η Αμερική έκανε ότι ήθελε στο παρκέ του "Stade Pierre-Mauroy" και πήρε τη νίκη εναντίον της Σερβίας σε ένα ματς γεμάτο θέαμα.

Μπεργκς-Σ. Τσιτσιπάς 1-2: Δυσκολεύτηκε αλλά έκανε αυτό που έπρεπε

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα, ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατάφερε να προκριθεί στον επόμενο γύρο του Ολυμπιακού Τουρνουά τένις, μετά και την δύσκολη νίκη του με 1-2 σετ (6-7,6-1,1-6) εναντίον του Βέλγου Ζιζιού Μπεργκς.