Newsroom
24 Aug
24Aug

Ο ΟΦΗ άνοιξε νωρίς το σκορ στον αγώνα και ο Ατρόμητος «έδωσε» απάντηση στο φινάλε.

Ο ΟΦΗ και ο Ατρόμητος αναμετρήθηκαν στην Κρήτη σε ένα ματς που έληξε ισόπαλο 1-1. Ο ΟΦΗ προηγήθηκε χάρη σε ένα τέρμα του Γκονσάλες, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε άριστα τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Οι γηπεδούχοι έδειξαν αποφασιστικότητα και καλή αμυντική προσήλωση για το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα.

Ωστόσο, ο Ατρόμητος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και συνέχισε να πιέζει μέχρι το τέλος. Η επιμονή του ανταμείφθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα, όταν ο Καλοσκάμης σκόραρε στο 90’, χαρίζοντας στην ομάδα του τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας. Το τελικό 1-1 αντικατοπτρίζει την προσπάθεια και των δύο ομάδων, σε ένα ματς που χαρακτηρίστηκε από ένταση και δυνατές μονομαχίες μέχρι το τελευταίο λεπτό.