Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα: Στο τελικό των 400μ. μικτή Παπαστάμος και Γιουρτζίδης

Με το καλύτερο τρόπο εκκίνησε το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου του Βελιγραδίου για την χώρα μας.

Διαβάστε Περισσότερα
Μεσογειακό Κύπελλο: Χρυσός ο Παπαθεοδώρου, χάλκινα από Δοξιάδη, Ρένζι και 4χ100 μικτή ομαδική κοριτσιών

Με μεγάλη επιτυχία για τη χώρα μας συνεχίζεται το Μεσογειακό Πρωτάθλημα που λαμβάνει χώρα στην Λεμεσσό. Τέσσερα μετάλλια προστέθηκαν στην συλλογή της Ελλάδας (1 χρυσό, 3 χάλκινα).

Μεσογειακό Κύπελλο: Χάλκινη η Ελλάδα στα 4χ50μ μικτή ομαδική

Με το καλύτερο τρόπο ξεκίνησε για την χώρα μας το Μεσογειακό Κύπελλο, το οποίο λαμβάνει χώρα στην Λεμεσό το τριήμερο 14-17 Ιουνίου, αφού το πρώτο μετάλλιο είναι γεγονός.

Ευρωπαϊκό Στίβου: Χρυσός ξανά ο απίστευτος Ντουπλάντις

Ο Αρμάντ Ντουπλάντις κατέκτησε για ακόμη μια φορά το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό ανοικτού στίβου στη Ρώμη, με τον Εμμανουήλ Καραλή να κατακτεί το ασημένιο.

Ο "Ιπτάμενος" Καραλής πήρε το ασημένιο στο Ευρωπαϊκό της Ρώμης

Ο Εμμανουήλ Καραλής πήδηξε στους ιταλικούς αιθέρες, βελτίωσε κατά δύο εκατοστά το ατομικό του ρεκόρ και πήρε το ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό ανοιχτού στίβου της Ρώμης.

Άλκης Κυνηγάκης: Πέμπτος στα πέντε χιλιόμετρα ανοιχτής θάλασσας

Μετά την 7η θέση την οποία και κατέλαβε στο αγώνισμα των 10χλμ. ανοιχτής θάλασσας ο Άλκης Κυνηγάκης κατάφερε να τερματίσει πέμπτος αυτή τη φορά στα πέντε χιλιόμετρα ανοιχτής θάλασσας στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Υγρού στίβου

Αργυρή Στεφανίδη στη Ρώμη

Η Κατερίνα Στεφανίδη κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ανοιχτού στίβου στη Ρώμη, αφού με άλμα στα 4.73μ. πήρε τη δεύτερη θέση στον τελικό του άλματος επί κοντώ.

Στα ημιτελικά των 200μ. ο Γκαργκάνης

Στον ημιτελικό των 200μ. κατάφερε να προκριθεί ο Σωτήρης Γκαργκάνης.

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου: 56ος τερμάτισε ο Καραΐσκος στον Ημιμαραθώνιο

Με χρόνο 1:08.62 ο Παναγιώτης Καραΐσκος κατέλαβε την 56η θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου.

Ανίκητος ο Τεντόγλου, ξανά Πρωταθλητής Ευρώπης

Ο Μίλτος Τεντόγλου πέταξε στα 8,65μ. και κατέκτησε ξανά το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου, δίνοντας ηχηρό μήνυμα για του Ολυμπιακούς του Παρισιού.

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου: Στο τελικό με μία προσπάθεια ο Τεντόγλου

Ένα άλμα ήταν αρκετό για την πρόκριση του Μίλτου Τεντόγλου στο τελικό του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Στίβου στη Ρώμη με τον ίδιο να δείχνει ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση

Δώδεκα αθλητές και αθλήτριες θα βρεθούν στην Βιέννη για το Ευρωπαϊκό ανοιχτής θάλασσας

Το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κολύμβησης Μαραθώνιας- Μεγάλων Αποστάσεων των κατηγοριών παίδων - κορασίδων (14-15 ετών), εφήβων - νεανίδων (16- 17 ετών) αλλά και νέων ανδρών - γυναικών (17-18 ετών).