Νικόλας Κατσάτσος
07 Apr
07Apr

Γκολ,θέαμα και εντάσεις είχαμε στην σημερινή αγωνιστική των play-outs της Stoiximan Super League. Δείτε τα αποτελέσματα και την βαθμολογία των ομάδων που παλεύουν για την παραμονή.

Ξεκίνημα από το Περιστέρι και το ματς ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Πανσερραϊκό. Οι Σερραίοι άνοιξαν το σκορ στο 18' λεπτό με την κεφαλιά του Aleksic έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Amr Warda στην αριστερή πλευρά της εστίας των Περιστεριωτών, με τους κυανόλευκους να απειλούν στο 49' με σουτ του Robail να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Chovan,που έκανε μια άστοχη έξοδο στην τελευταία φάση του αγώνα με τον Τζοβάρα να δέχεται την μπάλα με το κεφάλι μετά από φάουλ του Κιβρακίδη και να σημειώνει το 1-1,χαρίζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Στο δεύτερο ματς της ημέρας, ο αστέρας με τον Miritello έκανε το 1-0 στην Τρίπολη κόντρα στην Κηφισιά μόλις στο 3', αφιερώνοντας το γκολ στον πατέρα του γυμναστή της ομάδας Παύλου Βότση, ο οποίος έφυγε από την ζωή. Η ομάδα των βορείων προαστίων της Αττικής, έκανε την πρώτη της επίσκεψη στην περιοχή των γηπεδούχων στο 55' με τον Soloa να εξαπολύει ένα σουτ εκτός περιοχής, όπου ο Τσιφτσής έδιωξε σε κόρνερ.11 λεπτά μετά, Ο Milicevic με μια πανέμορφη σέντρα βρίσκει τον Ozegovicκαι με πρώτη επαφή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 και στο 70' Ο Σέρβος επιθετικός θα ευστοχήσει σε κερδισμένο πέναλτι του Matheus Santos για να δώσει με 1-2 μια νίκη "χρυσάφι" στην ομάδα του Κώστα Μπράτσου που ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Πρίτσας στις καθυστερήσεις.

Στο Αγρίνιο,ο Παναιτωλικός μπορεί να είχε τρομερές ευκαιρίες, όμως οι Βολιώτες ήταν αυτοί που πήραν τους 3 βαθμούς της νίκης με την βόμβα στο εικοστό ένατο λεπτό από το δεξί πόδι του Assehnoun και τώρα οι Θεσσαλοί γλυκοκοιτάζουν την παραμονή.

Ο ΟΦΗ στο Ηράκλειο, φιλοδώρησε με 4 γκολ τον ΠΑΣ Γιάννινα στο τελευταίο παιχνίδι της ημέρας, με την αρχή να γίνεται από τον Adrian Riera σε κενή εστία στο δέκατο λεπτό, έπειτα από λάθος του Erramuspe που στο 26' δέχτηκε απευθείας κόκκινη κάρτα μετά από μαρκάρισμα στο Leya.Το ημίχρονο έληξε με εύστοχο τετ-α-τετ του Baku για το 2-0 των ασπρόμαυρων. Μια άψογη εκτέλεση φάουλ του Thorarinsson,ήταν αρκετή για τον leya στο 58' να βάλει με αριστερό πλασέ το τρίτο γκολ των Ηρακλειωτών και τρία λεπτά πριν την συμπλήρωση του ενενηνταλέπτου, ο Riera έκανε το τελικό 4-0 για τους Ασπρόμαυρους. Μετά και την ολοκλήρωση της αγωνιστικής, Κηφισιά και Παναιτωλικός θα παίξουν όλα για όλα για την παραμονή, ενώ η ομάδα των Ιωαννίνων φλερτάρει με την Superleague 2.