Newsroom
25 Feb
25Feb

Ο Ολυμπιακός ζορίστηκε, όμως επικράτησε με 2-1 του Αστέρα ανατρέποντας το σκορ του πρώτου ημιχρόνου με δύο γκολ του Ελ Καμπί.

Ο Ολυμπιακός καρδιοχτύπησε αλλά πήρε το πολύτιμο τρίποντο της νίκης. Οι ερυθρόλευκοι έδειξαν από νωρίς την διάθεση τους να κυριαρχήσουν και να τελειώσουν το παιχνίδι. Ωστόσο παρά τις πολλές τελικές τους δεν μπόρεσαν να βρουν σκορ.

Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου οι Αρκάδες βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Γιαμπλόνσκι να βάζει σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να ανατρέψουν το σε βάρος τους σκορ. Στο 57' ο Μεντιλίμπαρ έβαλε στον αγωνιστικό χώρο τον Ελ Καμπί ο οποίος εξελίχθηκε σε χρυσή αλλαγή σκοράροντας αρχικά στο 79' σε εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Φορτούνης και στο 87' με πλασέ από κοντινή απόσταση κλειδώνοντας έτσι την νίκη για τον Ολυμπιακό.

Σημαντική νίκη για την ομάδα του Πειραιά με την οποία φτάνει στους 50 βαθμούς και μένει ζωντανή στο κυνήγι του τίτλου.