05 Jan
05Jan

Η Μαρία Σάκκαρη ήταν καταπληκτική κόντρα στην Αντζελίκ Κέρμπερ και δεν άφησε κανένα περιθώριο στην Γερμανίδα να διεκδικήσει κάτι στο παιχνίδι. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια με 2-0 σετ (6-0, 6-3) έφερε τη χώρα μας μια νίκη μακριά από τα ημιτελικά του United Cup.

Η Μαρία Σάκκαρη βρίσκεται σε περίοδο φόρμας, πραγματοποιώντας τρομερή εμφάνιση κόντρα στην Κέρμπερ.

Η Ελληνίδα τενίστρια με 6-0 και 6-3 δεν άφησε κανέναν περιθώριο στην αντίπαλό της και πλέον η Ελλάδα χρειάζεται μία νίκη για να βρεθεί στα ημιτελικά του United Cup.

Στη μάχη που δίνουμε με τους Γερμανούς, ο Στέφανος Τσιτσιπάς δίνει αυτή τη στιγμή καθοριστικό ματς κόντρα στον Ζβέρεφ, αφού σε περίπτωση νίκης θα πάρουμε την πρόκριση. Στο αντίθετο σενάριο θα έχουμε ακόμα μία ευκαιρία στο μικτό διπλό.