Newsroom
07 Apr
07Apr

Το Old Firm ανάμεσα στην Ρέιντζερς και τη Σέλτικ έληξε 3-3 με την ισοπαλία να φέρνει τους μπλε έναν βαθμό μακριά από τους "Κέλτες".

Ισόπαλο 3-3 έληξε το Old Firm ανάμεσα στην Ρέιντζερς και τη Σέλτικ την Κυριακή το μεσημέρι σε ένα παιχνίδι γεμάτο δράμα και ένταση.

Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-2 από το γκολ του Μαέντα (21΄) και το εύστοχο τέρμα του Ρίλεϊ (34΄). Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν αρχικά το σκορ στο 55' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ταβερνιέρ και να ισοφαρίσουν στο 86' με τον Σίμα.

Ένα λεπτό μετά η Σέλτικ έφτασε στο 2-3 και φαινόταν έτοιμη να πανηγυρίσει μια τεράστια νίκη, αλλά στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων οι "μπλε" ισοφάρισαν με το γκολ του Ματόντο με σουτ εκτός περιοχής.

Με αυτή την ισοπαλία η Ρέιντζερς κρατάνε ζωντανές τις ελπίδες τους για το πρωτάθλημα, αφού έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο το οποίο αν κερδίσουν θα προσπεράσουν τη Σέλτικ.